piątek, 17 kwietnia 2020

Krew Bachusa


Słyszałeś o tym?... Nie uwierzysz, ale tutaj kiedyś... A tamten budynek...

O książce:

Obok kamieni, cegieł i krwi, również opowieści budują miasta. Historyjki, anegdoty, legendy, mity i ciekawostki są nie tylko potencjalną inspiracją i nawozem dla rozmów, sztuki i literatury, ale także istotnym bogactwem naturalnym, inną przestrzenią gdzie wznoszą się i mają, przy odrobinie szczęścia, szansę przetrwać mury Krakowa, Paryża, Rzymu, Tenochtitlán.
Albo Winnego Grodu.
Sto zebranych w tej książce opowieści wędruje przez dzieje Grünbergu i Zielonej Góry, znaki na niebie, zbrodnie i plagi, cień szarańczy i błysk zorzy polarnej, zastanawiające koincydencje wydarzeń, no i ta wielka historia, która nigdy nie chciała trzymać się wystarczająco daleko. 
Naprawdę, mamy tu o czym opowiadać.

O Autorze:

Igor Myszkiewicz (ur. 1974 r.); absolwent Instytutu Sztuki i Kultury Plastycznej w Zielonej Górze. Na co dzień kustosz i plastyk w zielonogórskim Muzeum Ziemi Lubuskiej. Od ponad dwóch dekad w szeregach Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra, nieco krócej w Stowarzyszeniu Forum Art. Pomysłodawca i ilustrator antologii opowiadań fantastycznych Fantazje Zielonogórskie; autor („Signum Temporis. Zielonogórskie pomniki i rzeźby plenerowe”, „Galeria Twórców Galera. XX lat rejsu”), a czasem współautor („Monografii Okręgu Zielonogórskiego ZPAP”, „Nie wszystek umrę”, „Kronika Zielonogórskiego Rocka”) publikacji o lubuskim środowisku kulturalnym i dziejach Zielonej Góry. Ilustrator książek i gier fabularnych, twórca komiksów, m.in. krzepiącej internetowej serii „Kryzys Wieku”, „Zdeptaka”, (2009–2016), „Paprochów Historii. Zielonogórskich podróży w czasie”, „W SEPII”. Autor projektu sztandaru Zielonej Góry, ufundowanego w 2010 r.

Wydawcą publikacji jest Stowarzyszenie Forum Art.
Projekt został zrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza