wtorek, 21 stycznia 2014

Riff TV

RIFF TV – JEDYNY TAKI PROJEKT MUZYCZNY W POLSCE

 
Zielona Góra, mimo szerokiej gamy propozycji kulturalnych, wciąż uchodzi w oczach większości jej mieszkańców za artystyczną pustynię. Ten obraz miasta chce zmienić Stowarzyszenie Forum Art. Jego celem jest przede wszystkim poszerzanie świadomości kulturalnej Lubuszan poprzez prezentacje różnorodnych i ciekawych artystów w naszym regionie, a także zwrócenie uwagi na to, jak interesująca jest ich twórczość. Dzięki akcjom Stowarzyszenia, zostaną oni dostrzeżeni nie tylko w Zielonej Górze, ale także poza jej granicami.
Działania Forum Art już zostały dostrzeżone – zaufało nam Miasto Zielona Góra, pomagając w sfinansowaniu dwóch publikacji: Monografii Okręgu Zielonogórskiego Związku Artystów Plastyków oraz Niecodziennika MKK – pasków komiksowych Martyny Krutulskiej-Krechowicz, które biją rekordy popularności na portalach społecznościowych.

Na tym jednak działanie Stowarzyszenia się nie kończy. Mając na względzie ogromną rzeszę fanów muzyki rockowej w województwie, a przede wszystkim licznych twórców, Forum Art powołało do życia projekt o nazwie Riff TV.

Riff TV to inicjatywa mająca na celu popularyzowanie szeroko pojętej muzyki rockowej i metalowej, z naciskiem na promowanie artystów związanych ze sceną niezależną, która posiada zastępy zwolenników w całej Polsce. Województwo lubuskie postrzegane jest w całym kraju, jako swoiste zagłębie tych dźwięków. Paradoksalnie, w dalszym ciągu nie jest to doceniane w naszym regionie i traktowane „po macoszemu”. Ze względu na brak wsparcia ze strony mainstreamowych wytwórni i mediów muzyka ta nie jest w stanie zaistnieć w szerszej świadomości. My chcemy to zmienić.

Meritum naszej działalności jest prezentacja zespołów w formie relacji video, połączona z fragmentami ich koncertów. Oprócz prezentacji grup undergroundowych zamieszczamy także materiały z gwiazdami z kraju i zagranicy, tworzone przy okazji premier ich nowych wydawnictw, tudzież koncertów. Ten zabieg ma na celu przyciągnięcie większej uwagi publiczności do promowania niezależnych artystów.

Już w maju zakończyliśmy pracę nad naszą stroną internetową, na której poza wspomnianymi relacjami video pojawiać się będą również recenzje płyt (zarówno grup „znanych i lubianych”, jak i wydawnictw debiutantów), artykuły okołomuzyczne, a także relacje z imprez lub festiwali. Znajdzie się tam również pewno novum jeśli chodzi o portale rockowe - serial animowany. Jego tytuł to Panie, kiedyś to był metal, a jego motywem przewodnim będą dyskusje dwóch polskich króli na temat klasycznych metalowych płyt.

GDZIE JESTEŚMY, KOGO GOŚCILIŚMY

Riff TV już zaznaczył swoją działalność na muzycznej mapie regionu. Od początku 2013 roku współpracujemy z telewizją RTV Lubuska, gdzie prowadzimy autorski magazyn muzyczny. Nasze materiały promujemy, co tydzień, w każdą sobotę, w najlepszym czasie antenowym stacji. RTV Lubuska dociera do ponad 125 tysięcy odbiorców, dodatkową grupą widzów jest publiczność korzystająca z Internetu, gdzie po każdej premierze umieszczany jest materiał. Dodatkowo dbamy o to, by materiały te były publikowane na naszym kanale youtube oraz na profilu Riff TV i Stowarzyszenia Forum Art. na Facebooku.

Osoby współtworzące projekt są wiarygodnymi partnerami i osobami, które poprzez swoje działania animacyjne na przestrzeni wielu lat gwarantują wysoki poziom artystyczny i merytoryczny tego zadania, są gwarantem zrealizowania założeń programowych. Riff TV tworzą prawdziwi pasjonaci rocka. Nasi ludzie, działając na reporterskim polu mają na koncie prowadzenie autorskich audycji muzycznych, pracę redakcyjną, montażową i operatorską. Mieli okazję przeprowadzić wywiady z przedstawicielami takich zespołów jak: Acid Drinkers, Turbo, Ceti, Kat, Kult, Hey, Christ Agony, Pandemonium, Witchmaster, a z zagranicznych: Immolation, Venom, Morbid Angel, Amorphis, Tygers Of Pan Tang, Tank, Cannibal Corpse, Helloween i wielu, wielu innych.

Mając na względzie niezwykłą dbałość o promocję lokalnych muzyków zrealizowaliśmy nagrania z następującymi zespołami: DeEvolve, Mystic Mind, Nucked Cross, Sophie Sholl, Retarded, Pigwar oraz Warfist i Demogorgon.

Nasze główne cele i wartości:

· Zielonogórzanie uczestniczą w wymianie dóbr kulturalnych.
· Muzyka rockowa nie musi być poważna, niedostępna i trudna - poprzez odpowiednie przygotowanie publiczności tworzymy pozytywną atmosferę towarzyszącą wydarzeniom.
· Chcemy, by Zielona Góra była miastem spotkań artystów z różnych krajów i kultur, których łączy wspólna pasja.
· Wzmocnienie pozycji muzyki rockowej, portalu Riff TV i Forum Art, jako ogniwa działań kulturalnych Zielonej Góry - w ramach działań reklamowych wskazanie również na inne inicjatywy kulturalne
· Zielona Góra jako miasto dające możliwości młodym artystom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz